
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.55 nF |
| Voltage Rating (DC) | 56 V |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 40 V |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 135 V |
| Varistor Voltage | 68 V |
| Surge Energy Rating | 13 J |
| Peak Surge Current | 1 kA |
Stock: 3371
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22378
Ext.Price$0.22378
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22378 | $0.22378 |
| 10 | $0.19703 | $1.97030 |
| 50 | $0.17347 | $8.67350 |
| 100 | $0.14801 | $14.80100 |
| 500 | $0.12629 | $63.14500 |
| 1000 | $0.11991 | $119.91000 |
| 3000 | $0.11385 | $341.55000 |
| 5000 | $0.10809 | $540.45000 |
